Firozabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AFVPJ4086M1ZI
Approx. Rs 160 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 5 |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Approx. Rs 110 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Color | White |
Approx. Rs 70 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Approx. Rs 95 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 150 ml |
| Pack Contains | 6 Glass |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Microwave Safe | Yes |
| Thickness | 1 mm |
Approx. Rs 90 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 150 ml |
| Pack Contains | 6 Glass |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Microwave Safe | Yes |
| Model Name | Dezire |
Approx. Rs 220 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| No. of Pieces | 6 |
| Set Contain | 7 Piece |
| Pattern | Plain |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 165 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Material | Glass |
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| No. of Pieces | 6 |
| Country of Origin | Made in India |
Brighten up your kitchenware with our Glass Lemon Set! Designed to add a splash of zest to your table, it's both functional and stylish.
Additional Information:
Approx. Rs 125 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 300 mL |
| Set Contain | 7 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
Approx. Rs 115 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 300 mL |
| Set Contain | 7 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
Approx. Rs 80 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Approx. Rs 75 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Material | Glass |
| Capacity | 180 ml |
| Color | Green |
| Usage/Application | Gifting |
| No. of Pieces | 6 |
| Finish | Glossy |
| Height | 7 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Approx. Rs 255 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | Transparent |
| Brand | sarvagya traders |
| Microwave Safe | No |
Approx. Rs 225 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Printed |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 180 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Discover the allure of our Gold Lemon Set. This elegant dinning set features a sunny, zesty lemon design over a lustrous gold finish. Brighten up any meal today!
Approx. Rs 95 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Material | Glass |
| Capacity | 165 ml |
| No.of Piece | 6 |
| Color | Brown |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Catering |
| Finish | Glossy |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Entertain in style with our suave Black Glass Pudding Set. Perfect for serving sweet treats and creating unforgettable dessert memories.
Approx. Rs 100 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 150 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Printed |
| Customisation | No |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 150 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 300 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Printed |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 140 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Approx. Rs 265 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| No. of Pieces | 7 |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Approx. Rs 90 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| Color | Transparent |
| Size | 150 ml |
| Pack Contains | 6 Glass |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Pattern | Printed |
| Microwave Safe | Yes |
| Thickness | 1 mm |
Explore More Products
© M/S Sarvagya Traders. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited