Firozabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AFVPJ4086M1ZI
Approx. Rs 125 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 650 mL |
| Material | Glass |
| Color | Transparent |
| Pack Contains | 6 Glass and 1 Jug |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Microwave Safe | Yes |
| Product Name | Red Fresh |
Approx. Rs 10.6 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 300 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 12 |
| Shape | Round |
| Finish | Glossy |
| Height | 8 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 150 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 250 ml |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| No. of Pieces | 6 |
| Finish | Mirror |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 85 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 12 |
| Shape | Round |
| Finish | Glossy |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 230 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 250 mL |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Many usage |
| Color | White |
| Brand | Sarvagya Glassware |
Enjoy a touch of elegance with our Ceramic Tea Set! This beautiful collection features a teapot and cups, perfect for savoring your favorite brew.
Approx. Rs 20 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 250 ml |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| No. of Pieces | 6 |
| Finish | Glossy |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Printed |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Quench your thirst uniquely with our stylish Drinking Glasses! Perfect for every occasion and designed to fit right in the palm of your hand.
368oX21 14 41Approx. Rs 115 / SetGet Latest Price
Product Details:| Size | 200 ml |
| Color | Transparent |
| Product Type | Whiskey Glass |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name | Shiraz |
Approx. Rs 65 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 12 |
| Shape | Square |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Printed |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 110 / PIECEGet Latest Price
Product Details:| Set Contains | 6 Piece |
| Material | Glass |
| Capacity | 250 ml |
| Size/Diameter | 7 Inch |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 62 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 80 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 62 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | With Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 400 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Capacity | 300 ml |
| Usage/Application | Gifting |
| No. of Pieces | 6 |
| Finish | Glossy |
| Height | 8 inch |
| Lid | With Lid |
| Pattern | Printed |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Approx. Rs 80 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| Finish | Glossy |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 10.5 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Glass |
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| Finish | Mirror |
| Height | 6 inch |
| Lid | Without Lid |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Customisation | Yes |
| Dishwasher Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Approx. Rs 70 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 450 mL |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Glassware Type | Glass Cup |
| Packaging Type | Box |
Explore More Products
© M/S Sarvagya Traders. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited