Glass Bowl Set
Offering you a complete choice of products which include glass dinner set 28 pcs., fruit maza glass lemon set, glass step lemon set, crystela glass puding set, designer glass bowl set and bowl glass set.
Glass Dinner Set 28 Pcs.
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 500 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Material | Ceramic |
| Capacity | 200 ml |
| No. of Pieces | 22 |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gifting |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Pattern | Printed |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Unique and elegant is our new 28 pcs Glass Dinner Set. Dine in style with its resilient and easy-to-clean features. An essential for every home!
Fruit Maza Glass Lemon Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 160 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Capacity | 300 mL |
| Set Contain | 7 Piece |
| Usage/Application | Gifting Purpose |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Six plain glass and one plain jug
Glass Step Lemon Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 165 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Capacity | 650 mL |
| Set Contain | 7 Piece |
| Usage/Application | Gifting Purpose |
| Pattern | Printed |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Six piece printed Glass and one glass jug with lid
Crystela Glass Puding Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 120 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 200 mL |
| Material | Glass |
| No.of Piece | 12 |
| Color | Silver |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
Six Glass bowl texure, one Donga, one plastic cover, one plastic spoon
Designer Glass Bowl Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 60 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Material | Glass |
| Capacity | 300 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Type | Serving Bowl |
| Usage/Application | Home |
| Microwave Safe | Yes |
| Set Contains | 6 Small Bowl |
| Model Name | Stello |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Bowl Glass Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 79 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Set |
| Capacity | 300 ml |
| Material | Glass |
| Type | multi purpose |
| Color | multicolour |
| Shape | Round |
| Set Contains | 12 |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Crispy Glass Bowl Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 44 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Capacity | 300 ml |
| Material | Glass |
| Type | Serving Bowl |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Set Contains | 6 Small Bowl |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Glass Serving Bowl Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 125 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Material | Glass |
| Capacity | 300 ml |
| Type | Serving Bowl |
| Shape | Round |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Usage/Application | Home |
| Microwave Safe | Yes |
| Set Contains | 6 Small Bowl |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Roya Time Glass Serving Bowl
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 77 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Capacity | 300 ml |
| Material | Glass |
| Type | Serving Bowl |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Set Contains | 6 Small Bowl |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Bowl with snaks
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 70 / pieceGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 piece |
| Material | Glass |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Sarvagya Glassware |
| Packaging Type | Box |
Snacking made fun with our Bowl with Snacks! A delightful mix of savory treats conveniently packaged in a stylish bowl.
Sunday funday Glass Bowl
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 85 / PIECEGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 PIECE |
| Capacity | 300 ml |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Brand | Sarvagya |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 250 gm |
Enjoy your Sundays more with our "Sunday Funday" Glass Bowl! Its fun design brings cheers to every mealtime. Ideal for salads, snacks or soup!
Bowl With Lid & Tray
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 30 / PieceGet Latest Price
Product Details:
| Material | Glass |
| Capacity | 500 ml |
| Color | multicolour |
| Pattern | Plain |
| Brand | sarvagya traders |
| Packaging Type | Box |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Glass Pudding Set With Service Spoon
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 95 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Capacity | 200 mL |
| No.of Piece | 8 |
| Color | Silver |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Brighten up your dessert serving game with our Glass Pudding Set! Comes with a beautiful serving spoon, makes pudding more special.
Magic treat glass Bowl cup set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 60 / PieceGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Material | Glass |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 250 gm |
4 pieces Glass bowl and his colour black or 4 cup so beutiful this product price is low
Stello glass bowl
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 71 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 250 gm |
| Length | 2 Inch |
Six glass bowl used to snacks and six plastic spoon used to kitchenware
Royal Memories Glass Bowl
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 45 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 500 gm |
| Brand | Royal Memeries |
Two bowl textured colour
Rich Taste Glass Puding Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 90 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 200 mL |
| No.of Piece | 6 |
| Color | White |
| Size | Large |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 gm |
Four piece glass bowl with white textured printed and two glass plate
Signature Glass Puding Set Black
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 105 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 200 mL |
| No.of Piece | 8 |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
| Product Color | Black |
| Weight | 300 gm |
Six piece bowl black texured print and two plates black texured print
Solitare Glass Pudding Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 115 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Capacity | 200 mL |
| No.of Piece | 8 |
| Color | White |
| Size | Medium |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Six piece glass bowl in white textured print,one glass donga and one plastic spoon
Glass Kheer Bowl Set
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 178 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Material | Glass |
| Type | Serving Bowl |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Round |
| Set Contains | 1 Serving bowl, 6 Small Bowl |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name | Methai Set |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Ice-Cream Glass Bowl
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 75 / pieceGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 piece |
| Capacity | 400 ml |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Ice-Cream Glass Bowl - Perfectly clear for showcasing your favorite frozen treats! Enjoy your sundaes, parfaits and scoops with this classy bowl. It’s a must-have for all ice-cream lovers!
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 105 / SetGet Latest Price
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Set |
| Number Of Piece | 4 Pieces |
| With Spoon | Yes |
| Finish Type | Silver Plated |
| Usage/Application | Gifting Purpose |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 200 gm |
Four pieces bowl or 1 tray plastic silver polish very good product for gift purpose
Serving Bowl
REQUEST CALLBACK
Get Best Quote
✓Thanks for Contacting Us.
Approx. Rs 40 / pieceGet Latest Price
Product Details:
| Shape | Round |
| Size | 150 ml |
| Type | Serving Bowl |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Finish | Glossy |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Home |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Looking for Glass Bowl Set ?