Firozabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AFVPJ4086M1ZI
Approx. Rs 65 / SetGet Latest Price
Product Details:| Material | Ceramic |
| No.of Piece | 6 |
| Color | White |
| Size | Medium |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Glossy |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 71 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 20 Set |
| Capacity | 300 ml |
| Material | Glass |
| Type | Serving Bowl |
| Color | multicolour |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Features | steel spoon , glass bowl |
| Set Contains | 12 |
Fall in love with our Glass Bowl Set! Perfect for serving or mixing, these stylish bowls are durable and dishwasher safe.
Approx. Rs 30 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 300 ml |
| Shape | Square |
| Type | Serving Bowl |
| Material | Melamine |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Pattern | Plain |
| Finishing | Glossy |
| Microwave Safe | Yes |
| Set Contains | 2 Small Bowl |
| Model Name | 4 G |
Approx. Rs 165 / SetGet Latest Price
Product Details:| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Design Method | Factory Made |
| Set Contain | 6 Bowls |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 70 / SetGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Shape | Round |
| Type | Serving Bowl |
| Brand | Sarvagya Traders |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Set Contains | 3 Bowl |
| Country of Origin | Made in India |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Approx. Rs 100 / setGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| No.of Piece | 6 |
| Color | White |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Polished |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 70 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Marble |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Size | Medium |
| No.of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Usage/Application | Gifting |
| Pattern | Plain |
| Finish | Glossy |
| Weight | 200 g |
| I Deal In | New Only |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 30 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Size | Medium |
| No.of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Usage/Application | Gifting |
| Pattern | Printed |
| Finish | Polished |
| Weight | 160 g |
| I Deal In | New Only |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 110 / SETGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| No.of Piece | 6 |
| Color | White |
| Size | Medium |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Home |
| Finish | Glossy |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 3.5 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Glass |
| Capacity | 300 ml |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Size | Medium |
| No. of Pieces | 6 |
| Diameter | 5 inch |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Freezer Safe | Yes |
| Disposable | No |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 47 / SetGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Capacity | 300 ml |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Gift |
| Color | multicolour |
| Brand | sarvagya traders |
| Packaging Type | Box |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Additional Information:
Approx. Rs 19 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 250 ml |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Diameter | 2 inch |
| Pattern | Floral |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Mirror |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Disposable | No |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 78 / SetGet Latest Price
Product Details:| Material | Ceramic |
| No.of Piece | 6 |
| Color | White |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Restaurant |
| Finish | Polished |
| Pattern | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 75 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Box |
| Number Of Piece | 6 Pieces |
| With Spoon | Yes |
| Finish Type | Gold Plated |
| Usage/Application | Gift |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
Approx. Rs 62 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 250 ml |
| Material | Glass |
| Color | White |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Diameter | 5 inch |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Dishwasher Safe | No |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 58 / PIECEGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 6 PIECE |
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Diameter | 4 inch |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Dishwasher Safe | No |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Disposable | No |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 58 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity | 300 ML |
| Shape | Round |
| Cap Color | According to Customize |
| Lid Type | Flip Top |
| Neck Diameter | 46 mm |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable, Recyclable, Reuseable, Impact Resistant |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Usage and Applications | Cosmetics Packaging, Confectionery Packaging, Food Packaging and Storage, Pharmaceuticals Packaging |
| Plastic Type | Polyethylene Terephthalate (PET) |
We are a well-renowned organization in the industry to provide our patrons the best quality products with best price range.
Approx. Rs 60 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Number Of Piece | 6 Pieces |
| Capacity | 2 L |
| With Spoon | No |
| No. of Piece | 6 |
| Finish Type | Silver Plated |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Catering |
| Pattern | Plain |
| Dishawasher Safe | No |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 150 / SetGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 250 ml |
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 12 |
| Diameter | 4 inch |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Gifting |
| Finish | Mirror |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Disposable | No |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 53 / PIECEGet Latest Price
Product Details:| Set Contain | Gold Polish Bowl |
| Usage/Application | Gift |
| Finish Type | Pue Finish |
| Size | Small, Medium & Large |
| Color | Golden |
| Finish | Antique |
| Material | Gold Polish Bowl |
| Bowl Shape | Round |
Approx. Rs 40 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Size | Medium |
| No.of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Usage/Application | Gifting |
| Pattern | Plain |
| Weight | 200 g |
| I Deal In | New Only |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 70 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Marble |
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Size | Medium |
| No.of Pieces | 6 |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 6 |
| Usage/Application | Gifting |
| Pattern | Plain |
| Finish | Glossy |
| Weight | 200 g |
| I Deal In | New Only |
| Microwave Safe | No |
| Freezer Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 44 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Number Of Piece | 6 Pieces |
| With Spoon | Yes |
| No. of Piece | 6 |
| Finish Type | Silver Plated |
| Shape | Round |
| Capacity | 2 L |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Box |
| Dishawasher Safe | No |
| Microwave Safe | No |
Approx. Rs 159 / SetGet Latest Price
Product Details:| Number Of Piece | 6 Pieces |
| Capacity | 2 L |
| With Spoon | No |
| No. of Piece | 6 |
| Finish Type | Gold Plated |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Box |
| Dishawasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© M/S Sarvagya Traders. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited